Jak dobrze urządzić kuchnię

Renowacja kuchni zobowiązuje do przemyślenia jej przyszłego wystroju. Vintage, a może odważna i nietuzinkowa kuchnia? Szczypta awangardy zapewne nikomu nie zaszkodziła.

Kuchnia

Autor: Franke
Źródło: FRANKE

Współczesny wystrój daje nowe pomysłów. Nie trzeba trzymać się sztywnych norm proponowanych przez styl i można spokojnie poddać się trendom, dowolnie je scalając. Wystarczy poszukać „akcesoria meblowe sklep” i wyszukamy wszystko czego potrzebujemy, oprócz pieniędzy na koncie.

Otwarte wnętrza

Aneks kuchenny to coraz częściej stosowane rozwiązanie. Małe metraże wymagają połączenia kuchni z salonem – to najłatwiejszy sposób na wygospodarowanie przestrzeni. Scalenie kuchni z jadalnią i salonem nie należy do najłatwiejszych – wymaga przemyślenia projektu. Granicę między izbami może wytyczać nawet linia podłogi: w kuchni warto wybrać stylowe płytki. Innym rozwiązaniem może być zarezerwowanie punktu na barową ladę, która przy okazji zwiększy przestrzeń do gotowania.

Istotne, aby w niewielkiej kuchni tak zaproponować układ wyposażenia, żeby półki pomieściły jak najwięcej, broniąc nas w taki sposób przed kuchennym chaosem. Pomocne mogą być np. kosze – pełna analiza – obrotowe, które pozwolą utrzymać porządek.

Ukryj kuchenny chaos

Kosze cargo to najlepsza propozycja na zaplanowanie wnętrza w kuchni. Takie ruchome kosze do szafek ułatwią trzymanie niewielkich sprzętów. Głębokie półki i szuflady to jeden z niewielu sposobów na ogarnięcie garnków i sprzętów kuchenKuchnia (sprawdź nasze propozycje na kuchnie na wymiar warszawa)
Kuchnia pełna niespodzianek

Idące z duchem epoki wnętrza to mocne i nietypowe formyoraz kolory. Interesującym połączeniem jest biały i czarny. Wiele osób jest przekonana, że czarna kuchnia nie może być przytulnym wnętrzem na chwilę wytchnienia dla całej rodziny, ale dobry pomysł, pozwala wyjątkowo wykorzystać ten kolor. Eleganckie wnętrze w czerni dobrze łączy się z jasnymi ścianami i chromowanymi detalami. Skromne wnętrze nie będzie wyglądało pretensjonalnie, a detale dobrane bez przesady zadecydują o charakterze kuchni. Błyszczące meble z płyty uzupełni nowoczesny sprzęt AGD: czarna lub srebrna lodówka może okazać się świetnym pomysłem.

Nowoczesna kuchnia to także intensywne odcienie jak choćby pomarańcz, ostra zieleń i kobalt. Wybór zależy od temperamentu lokatorów.

Źródło: reling.pl