Co może nam się przydać w domu, szczególnie zimą?

Kotły dwufunkcyjne są tak zaprojektowane, żeby grzać mieszkanie i przygotowywać ciepłą wodę użytkową. Są to zazwyczaj kotły wiszące, podgrzewające w systemie przepływowym. Latem kocioł jedynie szykuje ciepłą wodę, zimą jego bazowym zadaniem jest nagrzewanie mieszkania. Jeśli jednak odkręcimy kran z ciepłą wodą, kocioł przestawi się na podgrzewanie wody branej z kranu tak długo, jak długo z niej korzystamy, a z momentem zakręcenia kranu powróci do ogrzewania wody do c.o.

Inwertery o jakiej sile trzeba wybierać do inwestycji dużej?

Jest to najbardziej istotny element instalacji fotowoltaicznej. Zadaniem jego jest zamiana stałego prądu, który produkowany jest przez moduły na prąd zmienny, który jest zsynchronizowany z siecią energetyczną.
Niezwykle duża ilość wariantów inwerterów sprawia, że decyzję o tym, jaki inwerter zastosować w instalacji, należy pozostawić projektantowi.

Jakim sposobem ochronić apartament od działania słońca?

Wielkim krokami nadeszła do nas w najwyższym stopniu oczekiwana i jednocześnie gorąca pora rok, jaką jest lato. W Tym czasie z pewnością wielu z nas wyjedzie na wakacyjny odpoczynek, gdzie pośród pięknych okoliczności natury odda się w pełni relaksowi. Niemniej natomiast nie wszyscy z nas w okresie letnim mogą udać się na urlop. Praktyka pokazuje, że po wielokroć w tym czasie nasza praca jest mało wydajna ze względu na panującą aurę.
Jakim sposobem ochronić apartament od działania słońca?