HIPS, czyli płyty wykonane z polistyrenu wysokoudarowego – własności oraz zastosowanie

Polistyren wysokoudarowy jest to antystatyczny polimer termoplastyczny o dość dobrych przymiotach mechanicznych jak też cieplnych.
Takie płyty znamionują się nadzwyczaj dobrymi przymiotami mechanicznymi w niewysokich temperaturach, świetnymi własnościami do kształtowania cieplnego, dość wysoką wytrzymałością termiczną a także dużą udarnością oraz zwiększoną trwałością na promieniowanie słoneczne.

Ze względu na swoje fenomenalne przymioty termoplastyczne – płyty wykonane z polistyrenu – są nierzadko poddawane przebiegom intensywnego termoformowania. Dzięki tym zabiegom mogą być używane do produkcji wkładów do schładzarek jak też termoformowalnych opakowań dla przemysłu spożywczego.
Panele podłogowe Orzech Baltimore z kolekcji Trend marki Classen

Autor: Classen-Pol
surowiec ów pozwala na pozyskanie powierzchni o opcjonalnym wykończeniu jak też w rozmaitych wariantach kolorystycznych. Płyta HIPS szczególnie doskonale sprawdzi się do wytwórczości stojaków reklamowych jak też wszelakiego rodzaju obudów aparatów elektronicznych. Płyty HIPS to również tworzywo do wytwórczości zabawek oraz wyposażenia biurowego. Półprodukt ów nie wymaga suszenia wstępnego oraz z łatwością można go poddawać procesowi termoformowania. Umożliwia to prasowanie zawiłych form przestrzennych. Takie płyty da się kleić, zgrzewać, giąć na gorąco, możliwe są również różnorakie strategie obróbki wiórowej – cięcie bądź frezowanie. Nieraz używa się ich również w drukarskiej branży jako podłoże pod druk laserowy. Półprodukt HIPS jest również wykorzystywany do wytwórczości zabawek jak też ekwipunku biurowego.

Płyty takie dostępne są w chropawym wykończeniu i połyskującym.

Uzupełniające wiadomości odnoszące się do niniejszego tematu również są niebanalne – więcej pod tym linkiem. Kliknij więc tu i zobacz, że to prawda.

Użytkuje się je wszędzie tam, gdzie konieczne są wysokiej próby wytrzymałe a także wypróbowane rozwiązania.