Gdzie zamontować można drzwi łamane?

Te drzwi są określane w inny sposób drzwiami składanymi. Są stosowane w pomieszczeniach, w jakich niewiele jest miejsca, aby zamontować pełnowymiarowe skrzydła. Ilość miejsca, którą oszczędzamy w taki sposób jest dość niemała i dodatkowo uwalniane jest miejsce w cennym usytuowaniu zaraz przy ścianie.

Dodatkową przestrzeń, którą otrzymamy przeznaczyć moglibyśmy na szafkę albo stolik.
zbyt wiele dokumentów

Autor: Clarence Risher
Źródło: http://www.flickr.com
Drzwi łamane mają tą zaletę, że dzięki nim możemy wykorzystać bardziej znaczącą ilość przestrzeni. Mogą one dzielić obszar na elementy, a każdej z tych części moglibyśmy przypisać odmienny charakter. W tego typu sposób niezwykle duży salon stać się może również stanowiskiem do pracy, ale także jadalnią. Drzwi łamane będą sprawdzać się doskonale we wnękach oraz różnorodnego typu półkach. Ponadto co poniektóre modele takich drzwi bardzo prawidłowo będą się sprawdzały do wydzielania poszczególnych części nawet mniejszych pomieszczeń. W niewielkiej kuchni dzięki tego typu drzwiom możemy zaaranżować niewielką spiżarnię, a w sypialni niezwykle gustowną garderobę. W naszych domach naturalnie największą popularnością ciągle cieszą się drzwi skrzydłowe, lecz jeśli chcielibyśmy wprowadzić jakąkolwiek nowość aranżacyjną, wtedy warto pamiętać o drzwiach łamanych.
Drzwi łamane są to drzwi, które posiadają również swoje wady. Trudno jest sobie wyobrażać drzwi łamane prowadzące z korytarza do sypialni. Jest tak głównie dlatego, że wersje drzwi łamanych w prowizoryczny sposób mogłyby zapewnić poczucie intymności.

Zainteresowała Cię ta informacja? Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej – odwiedź ten link (http://www.mardrew.pl/heblarki-grubosciowki.html) a z pewnością poznasz mnóstwo interesujących faktów.

Również niedogodnym czynnikiem jest dosyć niewielka izolacja akustyczna. Tradycyjne drzwi korzystniej na pewno odgrodzą od dźwięków, które docierają z innych pomieszczeń.

Drzwi łamane można zainstalować w pokojach, które nie mają prywatnego charakteru, a chcielibyśmy otrzymać w tych pomieszczeniach wiele więcej przestrzeni. Przykładem może tu być duża kuchnia, która wychodzi na salon oraz złączenie salonu i kuchni albo salonu i miejsca do pracy.