Gdy powiększa się rodzina…

Powiększenie się rodziny to niewątpliwie jedno z najistotniejszych wydarzeń w życiu każdej osoby. To czas wręcz przesycony magią. W zasadzie od początku ustawiamy w swoim życiu priorytety, budujemy od nowa mocne relacje z bliskimi. Jest to też okres trudny dla świeżo upieczonych rodziców. I nie ma znaczenia czy to ich pierwsze dziecko czy może trzecie. By bez przeszkód cieszyć się tym wydarzeniem warto przed urodzeniem się dziecka przygotować mieszkanie, a w szczególności pokój dla noworodka.

To bez znaczenia czy mamy duże czy małe mieszkanie, powinniśmy przeznaczyć dla maleństwa choćby niewielki zakątek.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, spójrz na treść (http://www.przeprowadzkilublin.com.pl/transport-agd-rtv/) opublikowane pod tym linkiem, są tam podobne informacje, które Cię zainteresują.

Dystrybutorzy mebli postarali się, by nawet niewielką przestrzeń można było wygodnie i przede wszystkim funkcjonalnie urządzić. Przykładem niech będą przewijaki montowane na łóżeczku. Oszczędzają dużo miejsca, a idealnie spełniają swoją rolę. Oczywiście, jeżeli dysponujemy dużą przestrzenią dobrze jest zakupić wolno stojący przewijak, którego nie musimy za każdym razem rozstawiać.

Przede wszystkim wygoda

regał

Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle istotną sprawą w pokoju dziecka są meble. Oczywiście najbardziej liczy się funkcjonalność, ale nie możemy zapomnieć również o wyglądzie pomieszczenia. Dobrze, jeśli dziecko ma własną komodę na przykład z rysunkiem bohatera kreskówki, albo jakiegoś zwierzaka. Wybór mamy nieograniczony i każdy może znaleźć coś dla siebie. Zwracajmy też uwagę na kolory. Wszechobecny róż dla dziewczynek i pastelowy błękit dla chłopców nie jest dobrym rozwiązaniem. Pamiętajmy, że niebieski to chłodny kolor i nie wszyscy miło się czują w jego otoczeniu. Różu też nie należy nadużywać. Lepiej zdecydować się na elementy w tym kolorze, niż na przemalowanie całego wnętrza. Doskonałym wyjściem będzie jasny, neutralny i przede wszystkim ciepły odcień ścian, a do tego różnokolorowe meble stąd i elementy ozdobne.

Dobrze urządzona przestrzeń dla małego członka rodziny może uprościć codzienne czynności. Zdecydowanie najlepiej działamy w przestrzeniach, w których czujemy się dobrze. Najistotniejsze jest to, żeby w tym miejscu maluch i rodzice czuli się bezpiecznie i spokojnie. Trzeba przemyśleć i urządzić to miejsce w taki sposób, by stało się w mieszkaniu oazą spokoju.