Fotoobraz na kuchenną ścianę

Duża grafika na ścianę będzie dobrze wyglądać w dowolnym pomieszczeniu, także w kuchni. To idealny zamysł na ozdobę. Głównie z tego powodu, iż na fototapecie można umieścić co tylko się chce. W ten sposób jesteśmy w stanie utworzyć ciekawy i niezwykle oryginalny projekt. Grafika może zakrywać całą ścianę czy też tylko wypełniać przestrzeń, którą trudno zająć inną metodą. Jakie grafiki warto nadrukować na fototapecie?

kuchnia - aranżacja

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Pomysły mogą być bardzo odmienne. Wiele zależy od naszej wyobraźni. Rzecz jasna doskonale sprawdzą się motywy związane z jedzeniem. Doskonale do przestrzeni gastronomicznej pasują obrazy florystyczne, np. ogródek. Możemy też utworzyć obok lodówki widok z barwnym ogrodem. Do tego możemy także postawić na obraz, który na pierwszy rzut oka nie komponuje się z kuchnią. Dobrym pomysłem jest np. to, by wybrać motyw polnej drogi. To ostatnie rozwiązanie, czerpany z może się szczególnie sprawdzić w małej kuchni. Z jakiego powodu?

Nasze postrzeganie da się zmanipulować na wiele sposób. Dlatego wybrane barwy są dobrym wyborem w małych pomieszczeniach, bo wizualnie rozszerzają wymiary. Na identycznej zasadzie działają fototapety prezentujące otwartą przestrzeń. Jeśli niewielką kuchnię, grafika prezentująca ścieżkę może okazać się świetnym idealnym wyborem. Chociaż przestrzeń gastronomiczna nie zmieni wielkości, z pewnością zlikwidujesz poczucie ciasnoty.

A jak dobrać kolory? Czy fototapeta nie zaowocuje niepotrzebnym chaosem w przestrzeni kulinarnej? Rzecz jasna, takie ryzyko jest prawdopodobne. Z tego względu dobrze jest ograniczyć dekoracyjność innych elementów, gdy mamy dekoracyjną fototapetę. Warto też dodać, że fototapeta może być wykonana w konkretnym odcieniu, np.

Czy byłeś zadowolony z treści powyższego artykułu? Jeżeli tak, to daję też mój odnośnik do nowej strony. Zachęcam!

w barwach sepii albo odcieniach szarości. W ten sposób unikniemy nadmiaru zróżnicowanych kolorów.