Elewacja z klinkieru – co powinno się wiedzieć?

Wiele osób decyduje się ułożyć na elewacjach płytki klinkierowe. Dlaczego? W głównej mierze z tego względu, że posiadają szeroką gamę kolorystyczną pozwalającą dopasować je zarówno do gustów klienta, jak i aranżacji całego domu. Po drugie są nadzwyczaj wytrzymałe na mróz.

Można też zastosować je na elewacjach budynków, które już zostały postawione, co wyklucza wiele trudności. Opisane czynniki w największym stopniu decydują o popularności tego rodzaju rozwiązania. Co należy wiedzieć, jeśli i nas zainteresuje taka elewacja?

[IMG=1405/5375e29f13210___elewacja z klinkieru – wienerbeger.jpg|R|W=250|ALT=Elewacja z klinkieru – z klinkieru – W pierwszym rzędzie przed rozpoczęciem pracy powinniśmy przygotować podłoże, tzn.

Masz spory kłopot z wyszukaniem efektywnego rozwiązania Twego kłopotu? Z pewnością skutecznie może pomóc Ci ta strona (https://mega-pol.com/8,7,handel_zlomem.html).

usunąć zabrudzenia i nierówności, które będą przeszkadzać w układaniu płytek. Potem trzeba zająć się gruntem, robiąc odpowiednią zaprawę – gdy ta wyschnie, można zacząć działać. Wszystkie niezbędne produkty nabywamy wcześniej w sklepie budowlanym (sprawdź w ofercie Wienerberger). Jeżeli nie jesteśmy pewni co do stosownych wyborów, możemy zasięgnąć konsultacji u sprzedawcy, który chętnie pomoże nam rozwiązać napotkane trudności. Co istotne, płytki klinkierowe można docinać piłą, by dostosować ich wymiary.

Zaciekawił Cię ten post? To znakomicie, gdyż oryginalny wpis (https://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/woda-i-scieki/komercyjne-oczyszczalnie-sciekow/biodisc-modular-lokalna-oczyszczalnia) posiada zbliżone informacje do prezentowanych.

Po zakończeniu głównego zadania trzeba jeszcze wykonać fugowanie płytek, rzecz jasna po drobiazgowym usunięciu śladów kleju.

Zaczynając fugowanie nie można zapomnieć, iż fuga może dość mocno pobrudzić płytki, dlatego też lepiej jest postarać się o większą precyzyjność, niż później trudzić z uciążliwym czyszczeniem. Następnie należy już jedynie obmyć płytki i zadanie zostało skończone. Sposób, w jaki robi się płytki klinkierowe na zewnątrz bądź wewnątrz domu właściwie niczym się nie różni. Jeżeli nie wiemy czy podołamy zadaniu albo nigdy wcześniej nie wykonywaliśmy żadnych prac remontowo-budowlanych, opłaca się zatrudnić doświadczoną ekipę, która fachowo ułoży płytki zapewniając gwarancję ich wytrzymałości.

Poza wymienionymi na początku zaletami płytek klinkierowych, należy także wspomnieć o plusie nadzwyczaj cenionym przez kobiety – bowiem płytki klinkierowe są bardzo łatwe do utrzymania w czystości (zobacz gotowe aranżacje w galerii). Do tego – co bez wątpienia ucieszy z kolei mężczyzn – nie sprawiają trudności w montażu i nadają się do różnorodnych zastosowań: nie tylko na elewację, lecz także na ogrodzenie czy jako formę dekoracji.