Planowanie i urządzanie kuchni

Kuchnia to niezwykle ważne pomieszczenie w każdym domu. Od metody jej rozplanowania i wykończenia uzależniona jest jej funkcjonalność, a zatem to, czy będzie dobrze spełniała swoje zadania. Pomieszczenie to natomiast w większości przypadków służy do gotowania posiłków. W zależności od powierzchni pomieszczeń oraz upodobań domowników w niektórych przypadkach kuchnia służy również jako jadalnia. Umożliwia to zaoszczędzenie czasu i energii niezbędnych do przenoszenia gotowych dań pomiędzy kuchnią a bardziej oddalonym pokojem jadalnym.
Planowanie i urządzanie kuchni

Najmodniejsze Drzwi i okna z drewna

Wybór okien i drzwi do mieszkania nie w każdym przypadku jest prostym zadaniem. Z pewnością jednak jest zadaniem wymagającym, od którego wiele zależy. Przede wszystkim zadecyduje to o cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach. Na ten temat natomiast zdania są podzielone, nawet w gronie ekspertów. Część z nich bowiem twierdzi, że budynek powinien „oddychać”, a więc powinna być w nim naturalna wentylacja dzięki wykorzystanym akcesoriom.
Najmodniejsze Drzwi i okna z drewna

Drzwi drewniane czy z tworzywa?

Wybór drzwi jest jedną z najważniejszych kwestii, przed jakimi stają właściciele nowych domów i mieszkań. Często także po odkupieniu nieruchomości od kogoś podejmuje się decyzję o wymianie wszystkich drzwi na inne. Zwykle kroki tego rodzaju podejmuje się dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa, a także przy okazji remontu pomieszczeń i zmiany wyglądu wystroju. Wówczas także rodzi się dylemat – z jakiego tworzywa będą wykonane drzwi?
Drzwi drewniane czy z tworzywa?

Drzwi wewnętrzne – typy

Drzwi wewnętrzne, jak sama ich nazwa podpowiada, umieszczane są wewnątrz domu lub mieszkania. Ich główną funkcją jest oddzielanie pomieszczeń od siebie. Niekiedy jednak przydatny jest w nich dodatkowy zatrzask lub inne zabezpieczenie. Zdarza się także tak, że specyficzny kształt wnętrza wymaga niestandardowych drzwi. Tak jest na przykład w przypadku pomieszczeń poddaszowych, do których prowadzą wąskie schody lub drabina.
Drzwi wewnętrzne – typy