Dodatki retro do mieszkania. Przeczytaj interesujące wiadomości

Mówi się, że każda moda kiedyś powraca. Właściwie, gdy obejrzymy projekty na przestrzeni kilkunastu lat, potwierdza się ta teza. Widać to nie tylko w ubraniach, ale również w urządzaniu mieszkań. Obecnie renesans przeżywa styl retro.

Do czego pasuje retro? Czy retro sprawdza się wszędzie?

ciekawe wnętrze vintage

Autor: Joseph Bremson
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju stylizacje zdają egzamin idealnie w mieszkaniach w kamienicach. Piękne wypolerowane na błysk podłogi z drewna, jasne kolory, dużo wzorów – to pewna baza. Trzeba zapamiętać, żeby przy urządzaniu wnętrza w tym stylu zachować pewien umiar, aby nie wyszła nam kiczowata karykatura. Wszelkiego typu meble vintage są same w sobie mocno ozdobne, więc nie możemy przesadzić z dodatkami i wzorami na ścianach. Co nie znaczy, że trzeba je odrzucić.

Liczy się równowaga. Wielkie lustro w bogato zdobionej ramie będzie wspaniale prezentowało się na jasnej, jednolitej ścianie, ale gdy powiesimy je na tapecie w wielkie wzory otrzymamy efekt przeładowania. To samo dotyczy na przykład kanapy. Jeśli ma wzorzyste obicie nie powinniśmy zarzucać jej dodatkowo poduszeczkami. Wystarczy jedna, dwie w kontrastującym odcieniu.

Uniknąć efektu muzeum

Naturalnie istotna jest także funkcjonalność. Przecież pokoje, które aranżujemy to nie muzeum ale nasz dom. Dlatego poza urodą mebli zwracajmy uwagę na ich użyteczność. Być może bardzo podoba nam się kuchnia z mnóstwem maleńkich szufladek, ale zanim taką zamówimy pomyślmy, czy zda egzamin na co dzień.

Pozwólmy sobie także na odrobinę szaleństwa. Nie bójmy się mocnych barw. W łazience, przy białych meblach doskonale będzie wyglądała ciemna ściana. Do sypialni możemy kupić duże rzeźbione łoże – jeżeli tylko jest na nie przestrzeń. Jeśli zachowamy umiar, mieszkanie będzie prezentowało się wspaniale.

Pamiętajmy, że retro meble do jadalni warszawa – belbazaar nie pasują do każdego typu wnętrza (odkryj nowoczesne komody i regały). Jeśli kupiliśmy mieszkanie w nowoczesnym bloku – lepszym rozwiązaniem będą retro dodatki zamiast każdego pokoju urządzonego w takim stylu. Zazwyczaj w takiego rodzaju mieszkaniach nawet rozkład pomieszczeń nie pozwala na absolutne pójście w tym kierunku.

Gdy samodzielnie nie umiemy sobie dać rady z wymyśleniem wnętrza naszego mieszkania zwróćmy się do specjalisty w tej dziedzinie. Kiedy znajdziemy świetnego dekoratora to na pewno weźmie pod uwagę nasze pomysły, a jednocześnie urządzi mieszkanie z klasą i smakiem.