Dobór drzwi antywłamaniowych – na co należałoby zwrócić uwagę podczas kupowania

Drzwi antywłamaniowe są jednym z lepszych i zarazem prostszych sposobów na właściwe zabezpieczenie domu. Nim jednak przystąpimy do zakupu pożytecznych drzwi antywłamaniowych, powinniśmy wziąć pod uwagę parę ważnych rzeczy. Żeby drzwi antywłamaniowe były odpowiednie, muszą być porządne i wytrzymałe. Solidnej jakości drzwi antywłamaniowe Wrocław będą nieugięte na próby wyważenia, przewiercenia czy też wyłamania, wobec tego muszą mieć stosowną ościeżnicę, zamek i skrzydło.

drzwi zewnętrzne
Autor: Paul Flint & Company
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromnie kłopotliwe do sforsowania jest skrzydło, których konstrukcja została wzbogacona o obrotowe pręty stalowe. W toku próby przecięcia, pręty przekręcają się, zaś to skutecznie uniemożliwia dalszą pracę urządzeniom tnącym. Też zawiasy w drzwiach (poznaj drzwi stalowe w ofercie Dierre Polska sp z o o) powinny być odpowiednio dobrane. Z jednej strony, powinny gwarantować bezproblemowe otwieranie i zamykanie drzwi, z drugiej powinny być na tyle dobre, żeby uniemożliwiać wyciągnięcie drzwi z zawiasów. Dobrym zabezpieczeniem, które też uniemożliwi wyważenie drzwi jest montaż metalowego progu, który z pewnością zapobiegnie podważeniu skrzydła.

Nadzwyczaj istotnym fragmentem drzwi (www.invado.pl/produkty/drzwi-lamane/drzwi-lamane) antywłamaniowych jest zamek, najlepiej wybrać taki, który posiada klasę C. Zamki takie mają większą liczbę rygli, co znacznie podnosi odporność drzwi na wyważenie. Zamek w drzwiach winien być także zabezpieczony osłonkami z odpowiedniej, solidnej stali, co nie zezwoli na jego przewiercenie. Wybierając drzwi antywłamaniowe, naturalnie warto zwrócić uwagę na markę i fabrykanta. Autor .

Aktualnie zdołamy wyróżnić wielu solidnych, zalecanych oraz biegłych producentów, takich jak Gerda czy Ivado. Wybierając antywłamaniowe drzwi invado Wrocław, będziemy posiadać pełne przekonanie, iż są to drzwi stabilne, solidne i nieugięte na rozliczne uszkodzenia i próby włamania. Również Gerda ma duży asortyment dobrych i solidnych drzwi antywłamaniowych, wskutek tego drzwi gerda Wrocław także na pewno zrealizują nasze oczekiwania.