Czym się charakteryzuje umeblowanie domu w modnym stylu vintage?

Ostatnio trendy jest powracanie do historii. Najpierw w latach dziewięćdziesiątych przeżywaliśmy rozkwit literatury historycznej – półki w księgarniach gięły się pod ciężarem książek o tej tematyce.

Dodatkowo telewizja emitowała wiele programów historycznych. Nie możne dziwić wobec tego fakt, że ten trend przedostał się do ogólnie pojmowanej mody. Jeśli jeszcze dołączymy sentyment za PRL-em, musiało tak być. Styl o którym mowa zwie się Vintage. Oznacza on tasowanie nowoczesnego ze starym. Może to być przykładowo umiejętne kojarzenie nowoczesnego wnętrza salonu z klasycznym żyrandolem, tak ażeby jedno z drugim się nie wykluczało. Doskonałym przykładem mogą tutaj być nader współczesny sprzęt HIFi a zewnątrz obudowany jak gdyby żywcem z dziadkowego radia z oczkiem. Na dodatek to wszystko stojące we współczesnym, błyszczącym chromem pokoju. Podobnie może być umeblowane każde pomieszczenie. Wyobraźmy sobie dla przykładu ekstra nowomodny salon, po środku sufitu przymocowany jest żyrandole klasyczne z kryształu.

Autor: Technolux

Albo może wystrój gabinetu do pracy nowoczesny (z laptopem, plazmą), a obok tego stare pióro wieczne z śladami używania, jednak nie zniszczone. Celem tych wszystkich zabiegów jest próba pogodzenia wody z ogniem, historii dającej nam uczucie ciągłości pokoleniowej z uczuciem komfortu, które daje współczesne wzornictwo jak też technologia. Budzi się taka oto myśl, iż w tym prującym jak superszybki odrzutowiec współczesnym świecie, jest cokolwiek co nie przemija, choćby to było tylko pióro pradziadka.

Dlatego więc mogą ze sobą w jednej sypialni harmonijnie współistnieć lampki nocne nowoczesne i stare łóżko małżeńskie odziedziczone po babci. Oba te przedmioty, zarówno nowoczesna lampka nocna i łóżko po babuni pełnią swą rolę i nawzajem się uzupełniają. Stare łoże nadaje pomieszczeniu charakteru a nowoczesna lampka nocna pomaga nam oszczędzić czas (nie musimy chodzić za naftą). Podobny styl można stosować w łazience, gdzie dzisiejsza wanna będzie udawać naznaczoną czasem wannę babci, równocześnie oświetlać łazienkę będą współczesne plafony łazienkowe z żarówkami LED.

Masz ochotę zdobyć świeże fakty na dany wątek? To obejrzyj www (https://www.mikolaje.pl/przedszkole.html), zapewne da Ci ogromną ilość pozytywnych emocji i na długi czas pozostanie w Twej głowie.

Nader ważne jest, ażeby wszystkie detale ze sobą współbrzmiały, akcentując obopólnie swoje walory.

Posted in Bez kategoriiTagged ,