Czym charakteryzują się materiały budowlane wytworzone z klinkieru, gdzie są one wykorzystywane.

Cegły od bardzo dawna stanowią jeden z ważniejszych materiałów budowlanych. Aby się przekonać o tym, jakie mają zalety wystarczy obejrzeć kilkusetletnie kościoły i zamki, jakie z dużym powodzeniem opierają się upływającemu czasu. Faktem jest, że mają one niezaprzeczalne zalety, przez co budynki z nich wybudowane są bardzo trwałe, a jednocześnie wygodne i przyjemne do mieszkania. Bardzo ważny jest też ich wygląd, pewne rodzaje cegieł niezwykle efektownie się bowiem prezentują i można za ich pomocą stylowo wykończyć cały budynek. Z pewnością do materiałów tego typu można zaliczyć klinkier, jaki ma wiele zalet i tak naprawdę tylko jedną zasadniczą wadę. Klinkier Wrocław jest długowiecznym materiałem, cechuje się bardzo dużą wytrzymałością na atmosferyczne czynniki takie jak mróz, deszcz lub słońce. Bardzo efektownie się także prezentuje, dlatego też często jest wybierany jako materiał na elewację budynków. No i na koniec należy wspomnieć o jego wadzie, którą będzie cena, niestety produkty wykonane z klinkieru sporo kosztują, gdyż proces ich wytwarzania jest skomplikowany i trudny.

klinkier wrocław

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/nostalit_piaskowy02.jpg
klinkier wrocław

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
klinkier wrocław

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Do wytwarzania klinkieru stosuje się tylko wysokiej jakości gatunki glin, a do masy nie dodaje się nic innego poza odpowiednią ilością piasku i szamotu – tu znajdziesz. Także proces samego wypalania będzie wymagał odpowiednich parametrów, będzie przy nim dużo więcej pracy niż przy zwykłych cegłach. Z tego też powodu koszty klinkieru będą dużo większe niż tradycyjnej ceramiki, ale też i jego parametry są znacznie lepsze. Najlepszą opcją byłoby postawienie wszystkich ścian z klinkieru, ale rozwiązanie tego typu byłoby bardzo kosztowne. Dlatego też zdecydowanie częściej wybiera się klinkier na elewację budynków, ma on wtedy kształt niewielkich płytek, które się przykleja na ścianę. Dzięki swoim właściwościom klinkier bardzo dobrze sprawdza się w takiej roli.

Elewacje wykonane z niego są wytrzymałe, odporne na czynniki atmosferyczne, i mogą bez żadnego problemu wytrzymać długie lata – poszukuję firmy remontowej we Wrocławiu. Są także bardzo ładne, płytki z klinkieru oferowane są w różnorodnych kolorach, wśród których można znaleźć naprawdę ciekawe.