Czy miasta mogą docieplić budynki?

Materiały budowlane są obecnie powszechnie dostępne i niedrogie. Szeroki asortyment i ich niewygórowane ceny mogłyby skłonić niektóre miasta do przeprowadzenia odnowienia budynków mieszkalnych.

Łódź dociepla mieszkańców

docieplenia

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com

Branża materiały budowlane Łódź rozwija się coraz silniej. Z biegiem lat w mieście powstają nowe składy budowlane – propozycje – i mniejsze sklepiki oferujące całkiem szeroki asortyment materiałów budowlanych. Łódź oferuje niemal najtańsze w województwie materiały do prac ociepleniowych, zarówno w samym mieście jak i jego okolicach powstało wiele zakładów wytwarzających styropian – (więcej informacji), gładź i materiały na docieplenia.Gdyby Urząd Miasta w Łodzi raczyłby wcielić w życie plan ocieplenia budynków w najstarszych dzielnicach miasta, zamieszkałych przez mieszkańców w podeszłym wieku nie mających w posiadaniu środków na takie kosztowne dla ich budżetu operacje, to zapewne polepszyłoby zdanie o tym mieście wśród opinii społecznej. Docieplenia Łódź mogłaby przeprowadzić ze środków uzbieranych z podatków miejskich. Planami związanymi z tym przedsięwzięciem mogliby zajmować się na przykładbezrobotni kierowani z urzędów pracy w celu odbycia stażu – znacznie więcej znajdziesz na www na

Dofinansowanie zakupu materiałów budowlanych przez miasto

Docieplenie od wewnątrz ścian z cegły za pomocą płyt YTONG MULTIPOR

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.

Zbliżoną duchem akcję budowlaną mógłby przeprowadzić Bełchatów. Miasto jest nader zniszczone, szare, brudne, nie zachęca, by się tam osiedlać dokonując zakupu mieszkania czy działki budowlane. Dobrym przedsięwzięciem byłoby dopłacenie do zakupu towarów budowlanych dla mieszkańców starych kamienic i domów. Program inwestycji mógłby odnosić się do dofinansowania kupna materiałów budowlanych na wykonanie docieplenia mieszkań od wewnątrz.
Materiały budowlane Bełchatów oferuje w niewysokich cenach głównie w dużych marketach budowlanych, jak zresztą każde inne większe miasto. W mieście tym takich sklepów jest całkiem sporo. Toteż wybór jest spory. Za kryterium władze mogłyby wziąć warunki socjalne lokatorów i właścicieli tych budynków. Dzisiejsze systemy dociepleń nie są drogie i miasto nie musiałoby się zbytnio wykosztowywać. A dla uboższych, głównie mieszkańców w podeszłym wieku byłby to dar niemal z nieba (czytaj więcej).