Często zdarza się tak, że mamy zamiar przedzielić jakąś przestrzeń na dwie osobne i wówczas potrzebne będą nam ściany

We współczesnych domach często wydzieloną mamy zaledwie łazienkę. O układzie przestrzeni decydujemy sami.
Jeżeli chcemy kupić mieszkanie w stanie deweloperskim, to zapewne możemy spotkać się z sytuacją, gdzie mamy tak naprawdę ustalonych zaledwie kilka najistotniejszych kwestii.

silnik

Źródło: http://www.sxc.hu/
Energia

Źródło: http://www.marigoldgarden.pl/
Wiemy, gdzie są okna i drzwi, łazienka oraz rury i kable w kuchni. Cała reszta niekiedy jest naszą radosną twórczością. Zatem my decydujemy o wielkości oraz rozmieszczeniu konkretnych pokoi. By jednak to zrobić, należy zbudować ściany działowe. Nie zapominajmy o tym, że cienkie ścianki (zobacz szklana ścianka) pomiędzy pomieszczeniami w swym mieszkaniu można postawić bez zgody z urzędu budowlanego. To znaczny plus, gdyż przyśpieszy nam to pracę. Nie będziemy musieli oczekiwać na zezwolenie ani za to płacić. Trzeba będzie po prostu wyszukać najlepszychbudowlańców, którzy zrobią to dla nas. Jest to najmądrzejsze rozwiązanie dla ludzi, którzy nigdy w życiu tego nie robili. Lepiej nie uczyć się budowania ścian w swoim mieszkaniu. Później przez długi czas będziemy musieli patrzeć na nieprawidłowości, które z pewnością będą nas denerwować. Ścianki można stawiać z płyt gipsowych. Są one lekkie i raczej tanie. Jest to pewnie najczęściej wybierany materiał do budowania tego rodzaju ścian.

Można także kupić droższy materiał, jakim jest drewno. Jest to surowiec przyjazny naturze, gdyż oddycha. Niektórzy też decydują się na ściany z czerwonej cegły. Będzie to najtrwalsza konstrukcja.