Co to są tapety fizlinowe i czy w łatwy sposób się je nakłada?

Żeby dobrać odpowiednią tapetę do konkretnego wnętrza, należy poznać ich typy. Możliwości posiadamy niezwykle wiele, gdyż te dekoracje ścian wróciły „na salony”. Za pomocą tych dekoracji ściennych można bardzo szybko dokonać zauważalnej zmiany wnętrza.

Jako dekoracje ścian tapety umieją świetnie odmienić charakter wnętrza. Wzory tapet, które są fachowo dopasowane, idealnie podkreślą dekorację wnętrza i meble. Decyzja o tym, żeby wykleić ściany tapetą może wymagać bardzo dokładnego przemyślenia. Położenie tapety na ścianach jest to jedna z najszybszych metod udekorowania ścian. Można to zrobić bez remontu i niezwykle męczącego bałaganu we wszystkich pokojach. Zależnie od tego, jaki jest charakter wnętrza i dekoru, tapety możemy położyć albo tylko na jednej ścianie albo na wszystkich. W sypialni tapetę można zastosować zamiast zagłówka z kolei w salonie na ścianie, która jest tłem dla kanapy. Za łóżkiem ściana niezwykle prędko się brudzi, z tego też powodu warto jest zastosować w tym obszarze tapetę. Niezwykle często tapeta jest wykorzystywana do aranżacji pomieszczeń, aby zaakcentować jadalnię. Stół (solidne krzesła i stół do salonu) i krzesła będą prawidłowo wyglądały na wyrazistym tle. Doskonale będą sprawdzać się tutaj wzory geometryczne tapety lub wzory w olbrzymie kwiatki oraz odmienne roślinne motywy. Przy stole możemy wykorzystać dowolną tapetę.
sypialnia

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
tapety

Autor: Southernpixel
Tapety flizelinowe są to tapety dwuwarstwowe. Mają one wiele wzorów, barw i są przeznaczone także pod malowanie. Tego typu tapety różnią się od tych na papierowym podkładzie zastosowaniem niezwykle wysokiej jakości szczególnego surowca nośnego czyli fizeliny. Tego typu tapety flizelinowe są bardzo łatwe do nakładania. Klejem pokrywane są jedynie ściany.

Dzięki flizelinie, która użyta jest jako materiał nośny, tapety nie kurczą się oraz nie rozciągają. Tego typu tapety flizelinowe mogłyby również pokrywać małe pęknięcia na ścianie. Mocną stroną takich tapet jest możliwość zrywania ich na sucho. W takiej sytuacji na ścianie nie pozostają resztki po tapecie.