Co należy kupić dla niemowlęcia?

Przy kupowaniu wyprawki dla dziecka, należy zadbać o jego bezpieczeństwo. Kiedy niemowlę zaczyna raczkować lub chodzić jest narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa: wystające kanty, szklane dekoracje, stojące na meblach, które niemowlę może ściągnąć i się skaleczyć.

Wychowanie małego dziecka wymaga wyjątkowej uwagi, a do tego dla wielu mam dochodzą obowiązki związane z prowadzeniem domu. Ponadto podczas zabawy może dojść do niebezpiecznego wypadku, dziecko może zlecieć z kanapy lub uderzyć się o meble. Dlatego korzystnym rozwiązaniem jest kojec dla dziecka. Istnieje wiele opinii, według których takie rozwiązanie ma wiele wad. Jednak są też te pozytywne i na szczęście jest ich większość , że kojec idealnie się sprawdza. Pani Natalia, mama półrocznej Hani, przyznaje, że kojec dla dziecka to duży komfort: „Mogę spokojnie zrobić obiad czy pranie, podczas gdy moja córeczka baraszkuje w kojcu. Mogę ją na chwilę zostawić samą, beż żadnej obawy, że coś jej się stanie.”

CebaBaby

Źródło: Cebababy.pl

Następnym atutem kojca jest opcja zakupu modelu z łóżeczkiem. Sama budowa również ma wiele korzystnych stron. Przede wszystkim kojec jest wysoki, dzięki czemu dziecko podczas zabawy czy próby wydostania się nie wyleci i nie zrobi sobie krzywdy. Ma metalową strukturę, co chroni przed wywróceniem, a dzięki miękkim obiciom dziecko nie podrażni sobie skóry. Każdy kojec ma dodatkowo wmontowane obrotowe kółka, dzięki temu można go przemieszczać i ustawiać w różnych stronach mieszkania.

Dodatkowym dodatkiem do kojca będzie pościel dla niemowląt. Przy jej kupnie, jednak należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Przede wszystkim należy dopasować pościel do wzrostu i wieku dziecka. Musi dawać komfort, wokół szwów nie powinno być guzików ani zamków błyskawicznych. W przeciwnym razie maluch mogłoby sobie zrobić krzywdę. Kolejny ważny punkt, to aspekty zdrowotne. Pościel dla niemowląt musi być ekologiczna. Jeśli dziecko jest uczulone trzeba zwrócić uwagę na to czym jest wypełniona.

Jeśli omawiany temat Cię zaintrygował, kliknij szybko ten świetny link (https://domymax.pl/projekty-domow/domy-blizniacze/) – znajdziesz w tym miejscu wiele ciekawych informacji.

Nie może zawierać pierz lub innych wkładów wywołujących alergeny. Kolor pościeli także jest ważny: nie może być za ciemny ani zbyt pstrokaty ponieważ będzie to rozpraszało uwagę niemowlaka, co więcej ponury kolor może się źle kojarzyć. W poszukiwaniu odpowiedniej wyprawki zdecydowanie ułatwią katalogi dostępne w sklepach, a także witryny internetowe sklepów.