Co musimy kupić, gdy rozpoczynamy swoją historię z decoupege?

Żeby zacząć swoją historię z decoupage trzeba nabyć właściwe narzędzia. Metoda decoupage opiera się na naklejaniu wzorów na przykład wzorów z serwetek i pokrywaniu przedmiotów dużą ilością warstw lakieru w taki sposób, aby wzór z papieru wtopił się w tło i żeby nie można go było wyczuć przez dotyk.
Historię z decoupage zacząć dobrze od drobnych przedmiotów.

szafka kuchenna

Autor: Mathias
Źródło: http://www.flickr.com
Mogą to być na przykład podkładki pod kubek, które możemy nabyć w każdym markecie internetowym za złotówkę. materiały tego typu również muszą być drobne, aby pozwoliły nam przetestować czy też wybrana metoda będzie nam się podobała oraz równocześnie, aby surowce nie były bardzo kosztowne. Na sam początek wystarczyłby nieduży klej, który kupimy już za około 9 złotych. Przyda się również klej Wikol, który można rozcieńczyć z wodą.

Jeżeli jesteś zdania, że znajdziesz interesujące treści w sieci, to przejdź do opisywanego problemu i kliknij w odsyłacz mieszczący się tu.

Akrylowe lakiery w mniejszych tubkach kosztują ok. 14 złotych za 120 ml. Moglibyśmy również wykorzystać farbę, która została od malowania ścian. Pędzle można by wykorzystywać tego typu, które dostępne są w marketach budowlanych. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby pędzle posiadały miękkie włosie. Jeżeli spodoba Ci się decoupage sklep, w którym kupisz wszystkie konieczne materiały jest bardzo blisko.

materac
Decoupage sklep

Autor: KLOSE
Źródło: KLOSE
Gdy zrobimy już wszystkie zakupy w markecie, najkorzystniej przyozdobić mały przedmiot. Może to być wspomniana podkładka pod kubek. Papierem ściernym powinniśmy zmatowić nawierzchnię. Przygotowaną w ten sposób płytkę wystarczy pomalować białą farbką 2 lub trzy razy. Motyw z serwetki musimy wyciąć nożyczkami jak najbliżej wzoru, żeby nie zostawić wielkiego marginesu tła tego typu serwetki. Później powinniśmy rozwarstwić serwetkę do jednej warstwy, którą musimy nakleić na podkładkę klejem do decoupage.

Na sam koniec całość malujemy lakierem do uzyskania rezultatu namalowanego obrazu. Kiedy zaczynamy swoją historię z decoupage powinniśmy zakupić właściwe narzędzia. Trzeba zakupić np. odpowiedni pędzel.