Co jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy oszczędzić pustą przestrzeń w pokoju dla dziecka?

Meble uniwersalne to jeden z ukochanych rodzajów urządzeń każdego rodzica. Dzięki nim można by zaoszczędzić dla dziecka trochę więcej miejsca do nauki i zabawy. Dzisiaj posiadamy niezwykle znaczny wybór takich mebli, zatem jest w czym dobierać.
Dobrym wyjściem dla rodziców, którzy mają mały metraż mieszkania, mogą być łóżeczka piętrowe.

W małym domu ważny jest każdy metr, zatem tego typu łóżeczka są jak najbardziej zalecane. Należałoby jednak mieć w pamięci, aby nie nabywać takich mebli dzieciom, jakie skarżą się na akrofobię lub inne obawy powiązane ze spaniem na wysokości.

Sprawdź moje łącze – tam oczekuje na Ciebie następna porcja świeżych artykułów. Nie czekaj! Będzie miło, jeśli pozostawisz swoją ocenę.

W podobnym wypadku zapewne lepiej kupić mniejsze, lecz typowe łóżka, żeby zapewnić wszystkim komfortowy odpoczynek. Niezwykle dobrym rozwiązaniem może być też łóżko piętrowe ze stolikiem. Na górze potomstwo może zasypiać, a na dole odrabiać lekcje czy też malować. Jeśli dziecko jest nieco większe, na biurku można postawić laptop.

Meble ogrodowe Drachmann marki Skagerak Denmark

Autor: Skagerak Denmark
Źródło: www.SmakProstoty.pl

W czasie zakupu łóżeczka piętrowego dla dzieci trzeba zwracać uwagę na to, aby szczebelki na górnym łóżku były jak najdłuższe, gdyż dziecko w nocy często zmienia pozycję i mogłoby nieświadomie wypaść. Jeśli chcemy, aby łóżeczko służyło przez znaczny okres czasu, powinniśmy skoncentrować się na jego wymiarze i trzeba wziąć pod uwagę fakt, że potomstwo jeszcze sporo urośnie. Sprawdzić także trzeba wagę, którą zdoła zachować, aby uniknąć nieszczęśliwego wypadku. Cena łóżeczka piętrowego dla dzieci mieści się w przedziale 600-1000 złotych. Łóżeczka z biurkami są nieco tańsze, z kolei te z pojemnikiem – bardziej kosztowne.

Istnieją także odmiany trzyosobowe, gdzie zamiast szuflady na pościel, mamy jeszcze jeden wysuwany materac. Wtedy nie ma miejsca na schowanie kołdry, lecz zaoszczędzamy dużo przestrzeni, jeśli mamy trójkę dzieci.