Atuty oświetlenia LED dla pakamer wysokiego składowania

Jest dużo opcji oświetlenia w magazynach, ale styl, który staje się coraz w wyższym stopniu popularny jest LED typu High Bay.
Żarówki LED są nie tylko powszechne w składach, lecz w każdym budynku albo miejscu zawierającym wysokie stropy a także wymagającym oświetlenia na wysokości wyższej aniżeli 4,5 metra.

żółta sukienka wieczorowa
Autor: Alexander Marie Guillemin
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz pakamer, obiektów sportowych, doków załadunkowych i pozostałych fabryk są inne popularne miejsca dla tego typu oświetlenia. Co powoduje, iż ​​oświetlenie LED w rodzaju High Bay jest lepszym podejściem aniżeli pozostałe opcje oświetleniowe, takie jak świetlówki? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu bliżej.
budowa domu
Autor: Fiona MacGinty-O’Neill
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko się zaczyna od efektywności energetycznej – ​​oświetlenie LED dla składów wysokiego składowania w stosunku do pozostałych wariantów oświetlenia to prawdziwa zaleta. Co ważne, LED zużywa mniej energii niż inne style oświetlenia, a to nie jest rzadkością w przypadku obiektów, ażeby oszczędność na rachunkach za elektryczność w porównaniu do opcjonalnych rozwiązań oświetleniowych wynosiła nawet do 80%. Potencjalnie możliwa jest jeszcze wyższa oszczędność, gdy oświetlenie znajdzie się w połączeniu z tak zwanymi inteligentnymi czujnikami diod LED – tego rodzaju podejście proponują polscy producenci. Gospodarność jest jednak jedynie jedną z istotnych atutów. Istnieje wiele innych. światła LED pracują do dziesięciu razy dłużej niż lampy fluorescencyjne. Gdy są uruchomione, nie emitują ciepła.

Nie jest to wyłącznie zaletą bezpieczeństwa w stosunku do innych rodzajów świateł, lecz to, że nie wytwarzają ciepła, także pozwala oszczędzić na kosztach schładzania. Finansowanie inwestycji LED można uzyskać w postaci kredytu czy też leasingu w wielkości do 1 miliona EURO.