Niewielkie pomieszczenie

Pośród podstawowych kwestii, które odróżniają pomieszczenia są wymiary. Wymiary wnętrza decydują o tym, jak salon ma być zaaranżowany. Przykładowo, do małego i dużego salonu trzeba podejść z innymi założeniami.

Aranżacja niewielkiego pomieszczenia

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com
W rozległym pomieszczeniu jest miejsce na puste pola lub większą ilość mebli. A w skromnym metrażu musimy uważać na ilość elementów kompozycji. W tym ostatnim przypadku łatwo doprowadzić do przeładowania pokoju. Czego wobec tego nie robić, żeby niewielki pokój nie wydawał się zbyt ciasny?

Idealnym pomysłem będzie zmniejszenie ilości dodatków. Lubisz gromadzić prezenty? W takim razie uważaj, by nie stały się one powodem wizualnego bałaganu. Ciągle dokładane ozdoby mogą sprawić, że wizualnie rozmiary pokoju bardzo się redukują. A do tego, istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, iż zgromadzone ozdoby będą się dobrze ze sobą komponowały. Zwłaszcza w modernistycznej kompozycji wnętrza taka mieszanka nie będzie prezentować się dobrze. Jak uniknąć tego typu kłopotów? To proste, wytypuj parę najlepszych pamiątek i rozłóż je po pokoju. Wiele pomysłów w tej kwestii znajdziesz na (masz małe mieszkanie (poznaj promocję na mieszkania 2 pokojowe na sprzedaż archicom) – inspiracje znajdziesz na Natomiast gdy pewnego razu otrzymasz nowe ozdoby, będziesz je zamieniać a nie dokładać. Dzięki temu lepiej będzie wyglądać nie tylko wnętrze, lecz też same ozdobne elementy. Piękne ozdoby prezentują się lepiej, kiedy są odpowiednio podkreślone i nie konkurują z innymi elementami wnętrza.


wnętrza – nasze linki -04/5350e7337fcc1___flickr_11212127853.jpg|R|W=250]Zachowanie umiaru w liczbie ozdobnych elementów jest szczególe istotne. Niemniej ważne jest także utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Trzeba przyznać, że sprawa ta nie wiążę się wprost z projektowaniem wnętrza, lecz oddziałuje na to, jak wygląda pomieszczenie. Oczywiście, ład jest zawsze istotny, ale w przypadku małych pomieszczeń trzeba o tym najbardziej pamiętać, jako że im więcej rzeczy w pomieszczeniu, tym wydaje się ono ciaśniejsze.